Multi Splits – PAC Ceiling Cassette/ FDT71VNXPVF
Категория:
Описание
Ceiling cassette - Indoor Unit
FDT71VNXPVF
Ceiling cassette PAC indoor unit with a nominal cooling capacity of 4.0 kW.
Technical Specifications
General Data
Nominal cooling capacity (min-max) kW 7.1 (3.2 - 8.0)
Nominal heating capacity (min-max) kW 8.0 (3.6 - 9.0)
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 246 x 840 x 840; Panel: 35 x 950 x 950
Net Weight kg 27.5 (Unit: 22; Panel: 5.5)
Air Flow Cooling (Hi/Me/Lo) m3/min 20/ 18 / 16 / 14
Air Flow Heating (Hi/Me/Lo) m3/min 20/ 18 / 16 / 14
Sound Pressure Level Cooling (Hi/Me/Lo) dB(A) 39/ 33 / 31 / 30
Sound Pressure Level Heating (Hi/Me/Lo) dB(A) 39/ 33 / 31 / 30
Schematics
Ceiling cassette - Outdoor Unit
FDC71VNX
PAC outdoor unit with a nominal cooling capacity of 7.1 kW.
Technical Specifications
Sound Pressure Level (Cooling/Heating)dB(A)51 / 48
General Data
EER (Energy Label) - 3.84
COP (Energy Label) - 4.02
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 750 x 880 (+88) x 340
Net Weight kg 60.0
Energy class (Cooling/Heating) - A+/A+
SEER "Average climate"/(Energy label) - 5.68
SCOP "Average climate"/(Energy label) - 4.10
Power consumption (Cooling/Heating)kW1.85 / 1.99
Electrical Data
Pdesignc kW 7.1
Pdesignh (@-10°C) kW 7.3
Annual electricity consumption (Cooling/Heating) kWh/a 438 / 2494
Power Source - 1 Phase 220-240V 50Hz, 1 Phase 220V 60Hz