Multi Splits – PAC Ceiling Cassette/ FDT200VSATVF1
Категория:
Описание
FDT71VF1 x3
Ceiling Cassette - Indoor Unit
FDT200VSATVF1
Ceiling cassette PAC indoor unit with a nominal cooling capacity of 7.1 kW.
Technical Specifications
General Data
Nominal cooling capacity (min-max) kW 19.0 ( 5.2- 22.4 )
Nominal heating capacity (min-max) kW 22.4 (3.3- 25.0)
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 246 x 840 x 840; Panel: 35 x 950 x 950
Net Weight kg 29.5 (Unit: 24; Panel: 5.5)
Air Flow Cooling (Hi/Me/Lo) m3/min 28/ 21 / 19 / 17
Air Flow Heating (Hi/Me/Lo) m3/min 28/ 21 / 19 / 17
Sound Pressure Level Cooling (Hi/Me/Lo) dB(A) 46/ 35 / 33 / 31
Sound Pressure Level Heating (Hi/Me/Lo) dB(A) 46/ 35 / 33 / 31
Schematics
Ceiling cassette - Outdoor Unit
FDC200VSA
PAC outdoor unit with a nominal cooling capacity of 20.0 kW.
Technical Specifications
General Data
EER (Energy Label) - 3.16
COP (Energy Label) - 3.89
Exterior Dimensions (H x W x D) mm 1300 x 970 x 370
Net Weight kg 115
Sound Pressure Level (Cooling/Heating) dB(A) 58/59
Electrical Data
Power Source - 3 Phase 380-415V, 50Hz, 3 Phase 380V 60Hz