Multi Splits – PAC Ceiling Cassette/ FDT140VNXPVF1
Κατηγορία:
Περιγραφή
Ceiling Cassette - Indoor Unit
FDT140VNXPVF1
Ceiling cassette PAC indoor unit with a nominal cooling capacity of 7.1 kW.
Technical Specifications
General Data
Nominal cooling capacity (min-max) kW 14.0 ( 5.0 - 16.0 )
Nominal heating capacity (min-max) kW 16.0 ( 4.0 - 18.0)
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 246 x 840 x 840; Panel: 35 x 950 x 950
Net Weight kg 29.5 (Unit: 24; Panel: 5.5)
Air Flow Cooling (Hi/Me/Lo) m3/min 28/ 21 / 19 / 17
Air Flow Heating (Hi/Me/Lo) m3/min 28/ 21 / 19 / 17
Sound Pressure Level Cooling (Hi/Me/Lo) dB(A) 46/ 35 / 33 / 31
Sound Pressure Level Heating (Hi/Me/Lo) dB(A) 46/ 35 / 33 / 31
Schematics
Ceiling cassette - Outdoor Unit
FDC140VNX
PAC outdoor unit with a nominal cooling capacity of 14.0 kW.
Technical Specifications
General Data
EER (Energy Label) - 3.61
COP (Energy Label) - 4.32
Exterior Dimensions (H x W x D) mm 1300 x 970 x 370
Net Weight kg 105
Sound Pressure Level (Cooling/Heating) dB(A) 49/52
Electrical Data
Power Source - 1 Phase 220-240V 50Hz, 1 Phase 220V 60Hz