Multi Splits – PAC Ceiling Cassette/ FDT125VSPVF
Κατηγορία:
Περιγραφή
Ceiling Cassette - Indoor Unit
FDT125VSPVF
Ceiling cassette PAC indoor unit with a nominal cooling capacity of 6.0 kW.
Technical Specifications
General Data
Nominal cooling capacity (min-max) kW 12.5 (5.0 - 14.0)
Nominal heating capacity (min-max) kW 14.0 (4.0 - 16.0)
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 246 x 840 x 840; Panel: 35 x 950 x 950
Net Weight kg 29.5 (Unit: 24; Panel: 5.5)
Air Flow Cooling (Hi/Me/Lo) m3/min 28/ 18 / 16 / 14
Air Flow Heating (Hi/Me/Lo) m3/min 28/ 18 / 16 / 14
Sound Pressure Level Cooling (Hi/Me/Lo) dB(A) 46/ 33 / 31 / 30
Sound Pressure Level Heating (Hi/Me/Lo) dB(A) 46/ 33 / 31 / 30
Schematics
Ceiling cassette - Outdoor Unit
FDC125VS
PAC outdoor unit with a nominal cooling capacity of 12.5 kW.
Technical Specifications
General Data
EER (Energy Label) - 3.16
COP (Energy Label) - 3.78
Exterior Dimensions (H x W x D) mm 845 x 970 x 370
Net Weight kg 83
Sound Pressure Level (Cooling/Heating) dB(A) 50/51
Electrical Data
Power Source - 3 Phase 380-415V 50Hz, 3 Phase 380V 60Hz