Multi Splits – PAC Ceiling Cassette/ FDT140VNTVF
Κατηγορία:
Περιγραφή
FDT50VF x3
Ceiling Cassette - Indoor Unit
FDT140VNTVF
Ceiling cassette PAC indoor unit with a nominal cooling capacity of 5.0 kW.
Technical Specifications
General Data
Nominal cooling capacity (min-max) kW 14.0 (5.0 - 14.5)
Nominal heating capacity (min-max) kW 16.0 (4.0 - 16.5)
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 246 x 840 x 840; Panel: 35 x 950 x 950
Net Weight kg 27.5 (Unit: 22; Panel: 5.5)
Air Flow Cooling (Hi/Me/Lo) m3/min 20 / 18 / 16 / 14
Air Flow Heating (Hi/Me/Lo) m3/min 20 / 18 / 16 / 14
Sound Pressure Level Cooling (Hi/Me/Lo) dB(A) 39/ 33 / 31 / 30
Sound Pressure Level Heating (Hi/Me/Lo) dB(A) 39/ 33 / 31 / 30
Schematics
Ceiling cassette - Outdoor Unit
FDC140VN
PAC outdoor unit with a nominal cooling capacity of 14.0 kW.
Technical Specifications
General Data
EER (Energy Label) - 3.01
COP (Energy Label) - 3.46
Exterior Dimensions (H x W x D) mm 845 x 970 x 370
Net Weight kg 81
Sound Pressure Level (Cooling/Heating) dB(A) 51/51
Electrical Data
Power Source - 1 Phase 220-240V 50Hz, 1 Phase 220V 60Hz