Multi Splits – PAC Ceiling Cassette/ FDT100VNXPVF
Κατηγορία:
Περιγραφή
Ceiling Cassette - Indoor Unit
FDT100VNXPVF
Ceiling Cassette PAC indoor unit with a nominal cooling capacity of 5.0 kW.
Technical Specifications
General Data
Nominal cooling capacity (min-max) kW 10.0 (4.0 - 11.2)
Nominal heating capacity (min-max) kW 11.2 (4.0 - 12.5)
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 246 x 840 x 840; Panel: 35 x 950 x 950
Net Weight kg 27.5 (Unit: 22; Panel: 5.5)
Air Flow Cooling (Hi/Me/Lo) m3/min 20 / 18 / 16 / 14
Air Flow Heating (Hi/Me/Lo) m3/min 20 / 18 / 16 / 14
Sound Pressure Level Cooling (Hi/Me/Lo) dB(A) 39/ 33 / 31 / 30
Sound Pressure Level Heating (Hi/Me/Lo) dB(A) 39/ 33 / 31 / 30
Schematics
Ceiling cassette - Outdoor Unit
FDC100VNX
PAC outdoor unit with a nominal cooling capacity of 10.0 kW.
Technical Specifications
Sound Pressure Level (Cooling/Heating)dB(A)48 / 50
General Data
EER (Energy Label) - 3.91
COP (Energy Label) - 4.21
Exterior Dimensions (H x W x D) mm Unit: 1300 x 970 x 370
Net Weight kg 105.0
Energy class (Cooling/Heating) - A+/A+
SEER "Average climate"/(Energy label) - 5.92
SCOP "Average climate"/(Energy label) - 3.85
Power consumption (Cooling/Heating)kW2.56 / 2.66
Electrical Data
Pdesignc kW 10.0
Pdesignh (@-10°C) kW 13.1
Annual electricity consumption (Cooling/Heating) kWh/a 592 / 4768
Power Source - 1 Phase 220-240V 50Hz, 1 Phase 220V 60Hz